Informacje noworodkowe

KIEDY NALEŻY WYKONAĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ

Najlepszym momentem na wykonanie sesji noworodkowej to 5-14 dni, właśnie wtedy maluszki przesypiają większość dnia, a ich ciałka są elastyczne co ułatwia upozowanie dzieci. W tym okresie nie przeszkadza mi małe zamieszanie związane z sesją. W moim studiu wykonuję sesję do 21 dnia życia (czasem zdarzają się starsze maluszki). W wyjątkowych sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z niską masą urodzeniową albo kiedy dzidziuś się pośpieszył z przyjściem na świat ( poniżej 38 tc) lub dłuższym pobycie w szpitalu, spotkanie z fotografem planuję nawet w okolicy 4-5 tyg. życia dziecka. Termin sesji ustalamy indywidualnie z mamą po uwzględnieniu jej samopoczucia i bezpieczeństwa maluszka.
 

KIEDY NALEŻY ZAREZERWOWAĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ

Spotkanie ze mną w celu wykonania zdjęć noworodkowych należy zarezerwować jeszcze przed porodem. Przyjmuję rezerwacje z miesięcznym wyprzedzeniem. Na etapie rezerwacji terminu wyznaczam wstępny termin, który przypada na 7-10 dni po dacie wyznaczonego terminu porodu. Z uwagi na liczne niewidome, konkretny termin ustalamy po wyjściu ze szpitala z maluszkiem. Rezerwacji dokonujemy mailowo fotofascynacja.studio@gmail.com i wymagana jest zaliczka 100 zł. Do rezerwacji potrzebuję takich danych: imię, nazwisko, adres mail, nr telefonu.
 

ILE TRWA TAKA SESJA

Sesje noworodkowe trwają ok. 3 h. czas w dużej mierze jest uzależnione od modela :-) w trakcie sesji robimy przerwy na karmienie, usypianie, zmianę aranżacji. Dopasowuję się do potrzeb i rytmu Twojego dziecka. Z reguły sesje noworodkowe są umawiane z rana dlatego, że dziecko ma w tym czasie śpi głębokim snem. Zalecam, aby na dzień sesji nie planować innych aktywności.
 

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W SESJI NOWORODKOWEJ

Sesję noworodkową dzielę na dwa etapy:
- zdjęcia samego dziecka
- zdjęcia rodzinne i z rodzeństwem

Indywidualnie ustalam, który etap jest pierwszy. Ważne, aby w etapie w którym jest fotografowany sam noworodek, w studiu było jak najmniej ludzi. Głównie dotyczy to starszego rodzeństwa, które najlepiej gdyby dołączyło do nas na czas wykonywania zdjęć rodzinnych. W okolicy studia są place zabaw, lodziarnia, a w zimę sala zabaw a nawet kino. Bardzo istotne jest zapewnienie maluszkowi spokoju i komfortowych warunków kiedy pozuje sam.
 

GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ SESJE NOWORODKOWE

Zapraszam do mojego studia, które mieści się w Zabrzu przy ul. Franciszkańskie 21, wejście z tyłu budynku. Na wyposażeniu studia są czyste ubranka, kocyki, gadżety (wiaderka, balie, skrzynki, łóżeczka).
 

CZY ISTNIEJĄ PRZESŁANKI OKOLICZNOŚCI DO PRZEŁOŻENIA SESJI

Wcześniactwo - w tym przypadku czekamy, aż dzidziuś nabierze sił i masy ( najlepiej ok. 3 kg.) Złe samopoczucie mamy po porodzie - kiedy jesteś wyjątkowo osłabiona po porodzie wtedy wybieramy inny termin.
 

CO NIE JEST PRZECIWSKAZANIEM DO WYKONANIA SESJI

- żółtaczka bez konieczności naświetlania
- przebarwienia skóry czy krwiaki powstałe podczas porodu
- spadek wagi
- delikatne kolki, wtedy staram się maluszka pozować w dogodnych dla niego pozycji, aby maleństwo czuło się komfortowo
 

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI

Priorytetem dla mnie jest bezpieczeństwo Twojego dziecka na sesji, dlatego na naszym spotkaniu panuje:
- odpowiednia temperatura w studio
- bliskość rodzica i jego asekuracja
- bezpieczne i stabilne akcesoria
- czyste ubranka, kocyki, czapeczki.

JEŚLI POJAWIĄ SIĘ JAKIEŚ DODATKOWE PYTANIA ZACHĘCAM DO KONTAKTU. Z CHĘCIĄ ODPOWIEM NA NIE - fotofascynacja.studio@gmail.com